kokon dla niemowlaka

kokon dla niemowlaka

Daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza przestrzeń wokół niemowlaka oraz ogranicza hałas. Dziecko leżące w kokonie czuje się bezpiecznie jak w brzuchu u mamy. Wkładam kokon do naszej Bemoli i Leo uwielbia się w More »

kokon dla dzieci

kokon dla dzieci

Dwustronny kokon dla niemowląt posłuży jako mobilne łóżeczko, leżaczek, a nawet mata do przewijania. Jest dodatkowym zabezpieczeniem dziecka śpiącego w łóżku rodziców, na kanapie, . Super wyjaśnienie mam zamiar uszyc taki kokon More »

Sprawność fizyczna

Sprawność fizyczna

Jeżeli masz problemy zdrowotne koniecznie Udaj się do takiej przychodni jak przychodnia Warszawa na pewno nie pożałujesz swojej decyzji ponieważ znajdziesz się pod opieką przez specjalistów z dziedziny medycyny. Jeżeli chodzi o More »

Jak kłaść elewację drewnianą

Jak kłaść elewację drewnianą

Wszystkie remonty budowlane mają to do siebie, że nikt tak naprawdę ich nie lubi. No bo komu nie działa na nerwy wieczny bałagan i rozgardiasz, a także ciągle błąkająca się po podwórku More »

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Wiele osób potrzebuję kupić dzisiaj odpowiednią kołdrę. I jak się okazuje wielu producentów na naszym rynku oferuje standardowe kołdry z których to niewątpliwie powinniśmy być zadowoleni fakt faktem jednak jest taki że More »

 

Zwiększenie stabilności konstrukcji statku pasażerskiego

Śruby są bardzo popularnymi, właściwie najbardziej powszechnymi elementami, które umożliwiają przymocowanie dwóch różnych elementów. Dodatkowo, nie wymagają także korzystania z jakichś skomplikowanych urządzeń – wystarczy śrubokręt i już można połączyć w całość dwa elementy. Pewien problem powstaje, gdy mamy do czynienia z sytuacją, w której montowane elementy będą narażone na ciągłe środowisko korozyjne. Wtedy najlepszą opcją jest zastosowanie śruby nierdzewne.

Co prawda, są one nieraz o wiele droższe niż zwykłe śruby, ale jednak w tym wypadku z pewnością opłaca się zainwestować i nie martwić się o zniszczenie przedmiotu podczas podwodnej eksploatacji. Chociaż wspominałam tutaj o śrubach dość małych wymiarów to jednak trzeba pamiętać o tym, że śruby nierdzewne są wykorzystywane na przykład podczas budowy statków czy jachtów. Te wodne środki transportu muszą być wykonane za pomocą właśnie takich elementów. W przypadku zastosowania zwykłej śruby moglibyśmy zaobserwować skorodowanie po pewnym czasie metalowych elementów. W konsekwencji na pewno obniżyłyby się właściwości połączonych materiałów takie, jak wytrzymałość. To z kolei może doprowadzić nawet do katastrofy, zwłaszcza w przypadku jeśli uszkodzeniu ulegnie konstrukcja dużego statku pasażerskiego, na pokładzie którego może przebywać nawet kilka tysięcy osób. Śruby nierdzewne są więc dobrym sposobem na uniknięcie niebezpieczeństwa i w tym wypadku zwykłe, niezabezpieczone przed korozją śruby nawet nie są brane pod uwagę.

Kwestia bezpieczeństwa i stabilności konstrukcji jest niebywale istotna nie tylko dla konstruktorów statków, którzy musieliby odpowiadać za powstałe uszkodzenia, ale również dla pasażerów. Gdyby stosowano zwykłe śruby podczas budowy statków pasażerskich to na pewno cała branża, nie tylko turystyczna, ale i na przykład wodny transport towarów, byłaby zagrożona. Na pewno obroty osób, które na co dzień mają do czynienia z obsługą czy planowaniem wodnych wycieczek znacząco by się zmniejszyły. Wobec tego wykorzystanie nierdzewnych śrub jest bardzo istotne podczas budowy statku.