kokon dla niemowlaka

kokon dla niemowlaka

Daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza przestrzeń wokół niemowlaka oraz ogranicza hałas. Dziecko leżące w kokonie czuje się bezpiecznie jak w brzuchu u mamy. Wkładam kokon do naszej Bemoli i Leo uwielbia się w More »

kokon dla dzieci

kokon dla dzieci

Dwustronny kokon dla niemowląt posłuży jako mobilne łóżeczko, leżaczek, a nawet mata do przewijania. Jest dodatkowym zabezpieczeniem dziecka śpiącego w łóżku rodziców, na kanapie, . Super wyjaśnienie mam zamiar uszyc taki kokon More »

Sprawność fizyczna

Sprawność fizyczna

Jeżeli masz problemy zdrowotne koniecznie Udaj się do takiej przychodni jak przychodnia Warszawa na pewno nie pożałujesz swojej decyzji ponieważ znajdziesz się pod opieką przez specjalistów z dziedziny medycyny. Jeżeli chodzi o More »

Jak kłaść elewację drewnianą

Jak kłaść elewację drewnianą

Wszystkie remonty budowlane mają to do siebie, że nikt tak naprawdę ich nie lubi. No bo komu nie działa na nerwy wieczny bałagan i rozgardiasz, a także ciągle błąkająca się po podwórku More »

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Wiele osób potrzebuję kupić dzisiaj odpowiednią kołdrę. I jak się okazuje wielu producentów na naszym rynku oferuje standardowe kołdry z których to niewątpliwie powinniśmy być zadowoleni fakt faktem jednak jest taki że More »

 

Trudna sytuacja Zakopanego

Zakopane fascynowało artystów, miłośników gór oraz wielbicieli pięknych, naturalnie ukształtowanych terenów od zawsze. Każdego roku właśnie do tego miasta przybywali turyści z całego świata, żeby podziwiać majestat gór, niesamowity klimat i niepowtarzalny folklor góralski, a wiele pensjonatów i hoteli ma swoją niesamowitą historię i tradycję. Od kilkunastu ostatnich lat coraz więcej osób jednak narzeka na wynajem apartamentów zakopane wskazując na zdecydowane przeludnienie, jak również zachowanie turystów, którzy nie tylko nie szanują przyrody, ale również innych turystów. Dla tych, którzy jeżdżą w Tatry przede wszystkim po to, żeby spotkać się z naturą, obecna sytuacja jest coraz bardziej męcząca, a wynajem apartamentów zakopane nie jest atrakcyjną ofertą.

Jak można rozwiązać tę sprawę? wynajem apartamentów zakopane na pewno nadal będzie poszukiwaną opcją, w pensjonatach i hotelach nie zabraknie również gości. Z jednej strony można byłoby wprowadzić dodatkowe regulaminy w określonych miejscach miasta, ale z jednej strony najpewniej również nie będą przestrzegane, a dodatkowo faktycznie mogą spowodować głośne niezadowolenie tych turystów, którzy przede wszystkim wskazują na postawy roszczeniowe. Wielu górali nie chce zmieniać stanu rzeczy, bojąc się o swoje ewentualne zyski, a dokładniej ich brak, kiedy goście zaczną z niezadowolenia przenosić się w inne, górskie rejony. Wydaje się, że przez te czynniki Zakopane skazane jest na przyjmowanie coraz większej ilości turystów, którzy pozwalają sobie na wiele, zwłaszcza w przypadku turystów zza granicy, dla których najatrakcyjniejszą rozrywką jest upijanie się i niszczenie tego, co ich otacza.

Trudne sytuacje wymagają konkretnych, czasem nawet bardzo ostrych rozwiązań, ale w tym przypadku trudno również wskazać osobę decyzyjną, która nie tylko jasno przedstawi problem, ale dodatkowo jeszcze będzie w stanie zaplanować działania, które będą mogły poprawić sytuację. Pozostaje jedynie nadzieja, że Zakopane przyszłości nie będzie zdegenerowanym miastem, którego będą unikać prawdziwy miłośnicy gór, a z miasta turystycznego, stanie się jedynie miastem imprezowym.