kokon dla niemowlaka

kokon dla niemowlaka

Daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza przestrzeń wokół niemowlaka oraz ogranicza hałas. Dziecko leżące w kokonie czuje się bezpiecznie jak w brzuchu u mamy. Wkładam kokon do naszej Bemoli i Leo uwielbia się w More »

kokon dla dzieci

kokon dla dzieci

Dwustronny kokon dla niemowląt posłuży jako mobilne łóżeczko, leżaczek, a nawet mata do przewijania. Jest dodatkowym zabezpieczeniem dziecka śpiącego w łóżku rodziców, na kanapie, . Super wyjaśnienie mam zamiar uszyc taki kokon More »

Sprawność fizyczna

Sprawność fizyczna

Jeżeli masz problemy zdrowotne koniecznie Udaj się do takiej przychodni jak przychodnia Warszawa na pewno nie pożałujesz swojej decyzji ponieważ znajdziesz się pod opieką przez specjalistów z dziedziny medycyny. Jeżeli chodzi o More »

Jak kłaść elewację drewnianą

Jak kłaść elewację drewnianą

Wszystkie remonty budowlane mają to do siebie, że nikt tak naprawdę ich nie lubi. No bo komu nie działa na nerwy wieczny bałagan i rozgardiasz, a także ciągle błąkająca się po podwórku More »

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Wiele osób potrzebuję kupić dzisiaj odpowiednią kołdrę. I jak się okazuje wielu producentów na naszym rynku oferuje standardowe kołdry z których to niewątpliwie powinniśmy być zadowoleni fakt faktem jednak jest taki że More »

 

Słuszność wykonania badań prenatalnych

To oczywiste, że badania prenatalne powinny być przeprowadzane częściej, ponieważ dzięki nim można uniknąć wielu schorzeń. Niesłusznie wielu z nas kojarzy badania prenatalne tylko i wyłącznie ze sprawdzeniem płodu pod kątem chorób genetycznych. Konserwatywne środowiska sprzeciwiają się badaniom prenatalnym, ponieważ są przeciwne aborcji. Ależ kto powiedział, że takie badania służą tylko i wyłącznie sprawdzeniu, czy nasze dziecko będzie wolne od takich chorób jak chociażby Zespół Downa? Przecież mówimy tutaj o chociażby wykryciu wad serca czy przepukliny – takich schorzeń, które powinny być leczone możliwie jak najwcześniej. Gdyby większa ilość kobiet w Polsce w trakcie ciąży miała przeprowadzone badania prenatalne, z całą pewnością rodziłoby się dużo mniej chorych dzieci. I naprawdę nie chodzi w tym momencie tylko i wyłącznie o tę nieszczęsną aborcję!

Są różne rodzaje badań prenatalnych, lekarz będzie wiedział po rozmowie z nami, na które powinnyśmy się zdecydować. Powinnyśmy słuchać się swojego lekarza, ponieważ on akurat doskonale zna się na prowadzeniu ciąży, a więc będzie orientował się odnośnie tego, jak nam pomóc. Oczywiście ostateczny wybór zawsze należy do matki, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Nie można nie wspomnieć także o tym, że jeżeli któraś kobieta zajdzie w ciążę stosunkowo późno, to znaczy powyżej 35-roku życia, co w dzisiejszych czasach jest w sumie czymś standardem, czymś często spotykanym, trzeba zwracać bardzo dużą uwagę na badania prenatalne.

Po prostu jest dużo większe ryzyko, że coś z ciążą będzie nie w porządku. Pamiętajmy zresztą o tym, że w Polsce, zresztą nie tylko w naszym kraju, dojrzałe kobiety rodzą mniej chorych dzieci, aniżeli młode mamy. Z jakiego to powodu? Po prostu badania prenatalne są bardzo skuteczne, ale są przeprowadzane częściej na kobietach powyżej pewnego pułapu wiekowego. Młodsze kobiety deprecjonują takie badania, przez co ich ciąża jest o wiele bardziej narażona…