kokon dla niemowlaka

kokon dla niemowlaka

Daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza przestrzeń wokół niemowlaka oraz ogranicza hałas. Dziecko leżące w kokonie czuje się bezpiecznie jak w brzuchu u mamy. Wkładam kokon do naszej Bemoli i Leo uwielbia się w More »

kokon dla dzieci

kokon dla dzieci

Dwustronny kokon dla niemowląt posłuży jako mobilne łóżeczko, leżaczek, a nawet mata do przewijania. Jest dodatkowym zabezpieczeniem dziecka śpiącego w łóżku rodziców, na kanapie, . Super wyjaśnienie mam zamiar uszyc taki kokon More »

Sprawność fizyczna

Sprawność fizyczna

Jeżeli masz problemy zdrowotne koniecznie Udaj się do takiej przychodni jak przychodnia Warszawa na pewno nie pożałujesz swojej decyzji ponieważ znajdziesz się pod opieką przez specjalistów z dziedziny medycyny. Jeżeli chodzi o More »

Jak kłaść elewację drewnianą

Jak kłaść elewację drewnianą

Wszystkie remonty budowlane mają to do siebie, że nikt tak naprawdę ich nie lubi. No bo komu nie działa na nerwy wieczny bałagan i rozgardiasz, a także ciągle błąkająca się po podwórku More »

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Wiele osób potrzebuję kupić dzisiaj odpowiednią kołdrę. I jak się okazuje wielu producentów na naszym rynku oferuje standardowe kołdry z których to niewątpliwie powinniśmy być zadowoleni fakt faktem jednak jest taki że More »

 

Długie duchowe rekolekcje

Są ludzie wierzący, którzy bardzo poważnie traktują czas rekolekcji. Jest to dla nich czas wyciszenia, czas szczególnej jedności z Bogiem, pojednania, wyzbycia się grzechu, czas zmian na lepsze i postanowień. Rekolekcje przedświąteczne to często dla nich za mało, dlatego też szukają sposobu na to, by przebywać sam na sam z Bogiem w jakichś szczególnej lokalizacji, by zapomnieć o troskach dnia codziennego i skupić się na sprawach duchowych. Świetnym miejscem do tego jest religijny obóz Hiszpania. Obozy o charakterze religijnym organizowane są zazwyczaj dla dzieci i młodzieży, często mają formę kolonii, odbywają się też w miesiącach wakacyjnych wolnych od szkoły. Ale często taki obóz hiszpania organizuje się także dla całych rodzin, które potrzebują pojednania z Bogiem lub po prostu chcą spotkać ludzi, którzy tak samo cenią sobie wartości religijne jak oni. Religijny obóz hiszpania jest też dobrym czasem na odbycie duchowych rekolekcji. Wcale nie trzeba brać udziału konkretnie w czymś, co nazywane jest rekolekcjami, ale postanowić sobie, że w czasie trwania obozu bardziej skupię się na sprawach duchowych, zbliżę się do Boga, zatopię się w modlitwie.

Takie wyjazdowe rekolekcje trwają kilka dnia, ale mogą trwać także kilka tygodni. Z tych kilkutygodniowych korzystają zazwyczaj ludzie po trudnych życiowych przejściach, tacy, którzy potrzebują powrotu do równowagi życiowej dzięki refleksji, modlitwie, zawierzeniu wszystkiego myśli Bożej. To bardzo głębokie, mistyczne przeżycie, którego nie da się porównać z niczym innym.

Oczywiście takie duchowe rekolekcje wymagają odpowiedniego przygotowania, zdjęcia maski, przyznania się do win i grzechów. Dopiero po staniu się całkowicie otwartym na zmianę można tej zmiany dokonać. Z rekolekcji kilkutygodniowych korzystają też ludzie, którzy poszukują w swoim życiu Boga, tacy, którzy z wiarą są raczej na bakier, ale chcą taką sytuację zmienić. Ich przejście przez rekolekcje jest bardzo trudne, ale też niezwykle owocne i daje dużo religijnego spokoju, odzyskuje wiarę i nadzieję.