Sprawność fizyczna

Sprawność fizyczna

Jeżeli masz problemy zdrowotne koniecznie Udaj się do takiej przychodni jak przychodnia Warszawa na pewno nie pożałujesz swojej decyzji ponieważ znajdziesz się pod opieką przez specjalistów z dziedziny medycyny. Jeżeli chodzi o More »

Jak kłaść elewację drewnianą

Jak kłaść elewację drewnianą

Wszystkie remonty budowlane mają to do siebie, że nikt tak naprawdę ich nie lubi. No bo komu nie działa na nerwy wieczny bałagan i rozgardiasz, a także ciągle błąkająca się po podwórku More »

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Wiele osób potrzebuję kupić dzisiaj odpowiednią kołdrę. I jak się okazuje wielu producentów na naszym rynku oferuje standardowe kołdry z których to niewątpliwie powinniśmy być zadowoleni fakt faktem jednak jest taki że More »

Kantor i możliwość wymiany walut online

Kantor i możliwość wymiany walut online

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym gdzie znaleźć dobry kantor. I jak się okazuje wybór kantoru jest dzisiaj dość skomplikowany ponieważ wiele ofert możemy znaleźć już dziś także More »

Ginekolog w stolicy

Ginekolog w stolicy

Jeżeli jeszcze jesteś młodą kobietą i nigdy nie byłaś u lekarza ginekologa musisz koniecznie wiedzieć że przed taką wiedzę to naprawdę nie ma co się krępować i coś jebać dlatego że lekarz More »

 

Archiwum dokumentów

Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, obowiązkowo musimy przechowywać dokumenty firmowe w siedzibie zarządu, w oddziale lub w wynajmowanym archiwum. Przechowywana dokumentacja to głównie dokumenty podatkowe, pracownicze i dokumenty ZUS. Przechowywanie dokumentacji to obowiązek, a nie możliwość wyboru, dlatego skorzystaj ze specjalnych przechowali, a na pewno nie pożałujesz.

Jakie dokumenty trzeba przechowywać?

Do dokumentów podatkowych zalicza się kopie i oryginały faktur, księgi podatkowe i inne związane z nimi dokumenty, kopie wystawionych rachunków i dokumenty związane z poborem i inkasem podatkowym. Trzeba je przechowywać przez 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności. Przechowywanie dokumentacji to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Dokumenty dotyczące okresu zatrudnienia i wynagrodzenia, należy przechowywać przez 50 lat od momenty zakończenia pracy u płatnika, gdyż na ich podstawie ZUS oblicza wysokość renty i emerytury. Natomiast dokumenty ZUS mają różny okres przechowywania w zależności od dokumentu. A zaliczamy do nich, na przykład zgłoszeniowe, płatnicze i rozliczeniowe. Archiwizacja dokumentów ma wiele zalet. Po pierwsze, gwarantuje porządek w dokumentacji, a to zapewnia oszczędność czasu podczas szukania potrzebnych akt. Dzięki temu umożliwia bezproblemowy i szybki dostęp do informacji, zawartych w dokumentacji firmowej. Po drugie, uporządkowana dokumentacja gwarantuje kontrolę nad prawidłowym obiegiem informacji. Umożliwia ich sprawne przesyłanie i kontrolowanie dostarczania wiedzy. Ponadto, zapewnia oszczędność miejsca, bo zarchiwizowane dokumenty zajmują mniej miejsca niż przechowywane na półkach. Poza tym archiwum zakładowe wygląda estetyczniej. Po czwarte, archiwizacja dokumentów to sposób na ich zabezpieczenie przed zniszczeniem i zagubieniem. Zapewnia to bezpieczne przechowywanie kluczowych dokumentów firmowych. przechowywanie dokumentacji może być prostsze. Kompleksowe zarządzanie dokumentacją firmową jest gwarancją sprawnego funkcjonowania firmy.