kokon dla niemowlaka

kokon dla niemowlaka

Daje poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza przestrzeń wokół niemowlaka oraz ogranicza hałas. Dziecko leżące w kokonie czuje się bezpiecznie jak w brzuchu u mamy. Wkładam kokon do naszej Bemoli i Leo uwielbia się w More »

kokon dla dzieci

kokon dla dzieci

Dwustronny kokon dla niemowląt posłuży jako mobilne łóżeczko, leżaczek, a nawet mata do przewijania. Jest dodatkowym zabezpieczeniem dziecka śpiącego w łóżku rodziców, na kanapie, . Super wyjaśnienie mam zamiar uszyc taki kokon More »

Sprawność fizyczna

Sprawność fizyczna

Jeżeli masz problemy zdrowotne koniecznie Udaj się do takiej przychodni jak przychodnia Warszawa na pewno nie pożałujesz swojej decyzji ponieważ znajdziesz się pod opieką przez specjalistów z dziedziny medycyny. Jeżeli chodzi o More »

Jak kłaść elewację drewnianą

Jak kłaść elewację drewnianą

Wszystkie remonty budowlane mają to do siebie, że nikt tak naprawdę ich nie lubi. No bo komu nie działa na nerwy wieczny bałagan i rozgardiasz, a także ciągle błąkająca się po podwórku More »

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Kołdra hotelowa dla Ciebie

Wiele osób potrzebuję kupić dzisiaj odpowiednią kołdrę. I jak się okazuje wielu producentów na naszym rynku oferuje standardowe kołdry z których to niewątpliwie powinniśmy być zadowoleni fakt faktem jednak jest taki że More »

 

ALIMENTACJA

Obowiązek alimentacyjny występuje głównie w stosunku do dzieci od ich rodziców. Alimenty na dziecko płaci to z rodziców, z którym dziecko na stałe nie mieszka a jedynie są ustalone widzenia jeśli osoba, która ma przyznane płacenie alimentów nie uchyla się od spotkań z dzieckiem.. Teoretycznie mają one opiewać na połowę kosztów utrzymania dziecka, w przypadkach szczególnych może to być kwota mniejsza (jeśli rodzic niemieszkający z dzieckiem bardzo intensywnie się nim opiekuje) lub wyższa (jeżeli wkład osobisty rodzica niezamieszkującego z dzieckiem jest niewystarczający). Tak jak i prawo rodzinne porady prawników tak i doświadczenie życiowe wskazuje, że w temacie płatności najlepiej jest, jeśli rodzice porozumieją się między sobą i w miarę możliwości będą realizowali postanowienia z tego porozumienia wynikające.

PRAWO RODZINNE I ALIMENTY

Niestety zdarza się, że z jakichś powodów jest to niemożliwe. Wtedy jedyną opcją jest wystąpienie na drogę sądową o alimenty na małoletnie dziecko. O ile prawo rodzinne porady mediatorów i generalnie polityka spraw rodzinnych jest wysoce uznaniowa o tyle w kwestii alimentów najistotniejsze są twarde dowody, twierdzenie poparte racjonalnymi argumentami i przede wszystkim dokumentowanie zarówno zarobków (dotyczy strony pozwanej powodowej) jak i wydatków, które czyni się na dziecko (również ze strony pozwanej i powodowej). Co do zasady, jeżeli rodzice poświęcają dziecku czas i starają się zapewnić mu fizycznie wszystko czego potrzebuje alimenty powinny być zasądzone w kwocie pomniejszonej o osobiste starania i czynione faktycznie na dziecko wydatki, jednakże często w sądach spotyka się praktykę, w której ojca (większość rodziców pozostających zobowiązanymi alimentacyjnie jest płci męskiej) odsuwa się od opieki nad dzieckiem w konsekwencji czego podnosi się kwotę zasądzonych alimentów.

Ta praktyka nie jest prawidłowa ale jest oparta na stereotypach, że to matka jest lepszym opiekunem. Oddając sprawę do sądu trzeba się przede wszystkim liczyć oddaniem rozstrzygnięcia w ręce sądu. Od momentu złożenia powództwa strona można tylko przekonywać sąd do własnych racji, jednakże nie posiada już głosu nawet współdecydującego. Niestety prawo rodzinne porady dla opiekunów małoletnich dzieci ma takie same od niemalże 50 lat i nie da się ukryć, że część z nich porządnie się zdewaluowało.